Zastosowania

an image

Kręgi wyposażone w stalowy "nóż"


Na specjalne zamówienie możemy wyposażyć kręgi betonowe w specjalny, stalowy "nóż", który ułatwia osadzanie kręgów metodą studniarską. Więcej już wkrótce na naszym blogu.an image

Obudowy separatorów i przepompowni ścieków


Jednym z podstawowych zastosowań naszych zbiorników jest funkcja obudowy urządzeń separatorów i przepompowni ścieków. Sprawą najwyższej wagi jest tu zarówno szczelność zbiornika jak i jego sztywność oraz łatwość trwałego montażu wyposażenia. Z tych właśnie powodów trudno sobie wyobrazić bardziej odpowiedni materiał na zbiornik niż beton – można w nim wiercić, ciąć i montować urządzenia bez obaw o uszkodzenie lub osłabienie konstrukcji zbiornika.

an image

Osadniki, piaskowniki, odszlamiacze


Wszędzie tam, gdzie liczy się duża pojemność połączona z łatwością czyszczenia zbiornika z osadów, proponujemy użyć naszych zbiorników betonowych. Bez obaw można je czyścić koparką a zastosowanie trwałych uchwytów w płytach pokrywowych umożliwia łatwe ich otwieranie i zamykanie.

an image

Szamba i zbiorniki na gnojowicę


Łatwość montażu, duża pojemność pojedyńczego zbiornika i łatwe – właściwie możliwe do wykonania w dowolny sposób łączenie kilku zbiorników sprawia, że nasze wyroby są niezastąpione w zastosowaniach mających na celu gromadzenia a później zagospodarowanie kłopotliwych ścieków bytowych z domów mieszkalnych i letniskowych na terenach, gdzie nie mamy szans na podłączenie się do kanalizacji. Także gnojowica z małych i dużych gospodarstw hodowlanych może bez obaw o skażenie terenu, czy wód gruntowych być gromadzona w solidnych, służących kilkadziesiąt lat betonowych zbiornikach.

an image

Zbiorniki na wodę pitną i deszczową


Zbieranie wody deszczowej w celu jej wykorzystania w ogrodzie lub do prac porządkowych staje się coraz powszechniejsze. Dziś rzadko można spotkać prywatnego inwestora, który nie planowałby montażu zbiornika do deszczówki. Użycie betonowego sprawia, że nie musimy zbytnio się przejmować jego usytuowaniem wokół domu – dzięki zastosowaniu żelbetowej płyty pokrywowej możemy bez obaw umieścić go nawet pod podjazdem lub parkingiem. Dodatkowym atutem betonowego zbiornika jest możliwość zastosowania go nawet na terenach, gdzie stały, lub sezonowy poziom wód gruntowych rodzi obawę, że np. plastikowy zbiornik poprostu nam wypłynie!

an image

Studnie wodomierzowe i komory zasuw


Przestronne pomieszczenie, gdzie łatwo zakręcić, odkręcić, zamontować ale i rozmontować zawory, zasuwy, pompy, wodmierze – oto zalety naszych zbiorników. Projektując a potem budując sieć magistralną zasłuż sobie na wdzięczność pokoleń hydraulików, którzy będą schodzić po drabince aby przeprowadzić prace konserwacyjne lub by usunąć awarie, które przecież się zdarzają... Nasze zbiorniki natomiast – są bezawaryjne!

UWAGA! Zmiana adresu!
Monolit s.c.
ul. Autostrada Poznańska 1
Email: biuro@monolit.net.pl

tel. +48 91 30 70 095
tel. +48 514 593 874,
tel. +48 519 333 668
fax +48 91 88 65 460
Zobacz naszego bloga!
Porady, wiadomości, ciekawostki - przeczytaj na

blog.monolit.net.pl